Сојузот на Ромите ќе го кандидира Амди Бајрам за претседател

Централниот одбор на Сојузот на ромите на вчерашната седница донел одлука да го кандидира својот лидер, Амди Бајрам, за претседател.

Бајрам е актуелен пратеник во македонското Собрание и најави дека ја прифаќа номинацијата од највисокото партиско тело.

-Се кандидирам за да победам, а дали ќе победам ќе каже народот. Јас само можам да кажам дека Кока Колата ја пијат сите граѓани, рече тој.

Треба да знаете
Последни објави