Search

Околу 120.000 луѓе во „Сити мол“ за Black Friday

Полни ходници и продавници, задоволни купувачи со полни раце брендирани кеси – ова е сликата на која беа сведоци сите кои го посетија Skopje City Mall викендов. Попустите кои беа дел од Black Friday & Weekend акцијата на најголемиот трговски центар кај нас привлекоа над 120.000 посетители кои ги искористија одличните услови да купат нешто за себе, но и за најблиските.

Нашата цел е да овозможиме најдобри услови за незаборавен шопинг, и успеваме во тоа. Потврда за тоа е рекордната посетеност која ја имавме во овие три дена,  а тоа е 120.000 посетители. Скопје Сити Мол како никогаш до сега, беше полн со задоволни лица. Голема благодарност до нашите закупци кои направија овој Black Friday да помине во најдобар ред и што овозможија одличен шопинг.“ – изјави Дамјан Корубин од маркетинг секторот на Skopje City Mall.

Според посетителите, како и секоја година така и оваа, Skopje City Mall навистина понудил одлична забава и попусти.

За време на шопингот можеа да се забележат посетители од буквално целиот регион. Имаше од буквално цела Македонија, а возила со регистарски таблички имаше од Косово, Албанија, Србија.

Треба да знаете
Последни објави