Повреден работник во фабрика во Велес

Повреден работник во фабрика во Велес

На 16.11.2018 година во 10.50 часот во Полициска станица Велес од Болница Велес е пријавено дека кај нив  било донесено лицето Г.А.(51) од Велес со тешки телесни повреди.

Лицето со повреди се здобило при работа во фабрика во населба Речани, велешко.

Треба да знаете
Последни објави