Месец: August 2018

Македонија

Била уништена застарена опрема за прислушување, вели адвокатот на Тони Јакимовски

24info
Воопшто не држат наводите на обвинителството дека опремата за прислушување е намерно уништена, рече денеска во изјава за медиумите, Јордан Апостолски, адвокат на обвинетиот Тони
Македонија

Скопската полиција во акција против моторџиите што учествуваат во диви трки

24info
Синоќа скопската полиција спровела акциска контрола со цел откривање и санкционирање на возачите што организираат и учествуваат во диви трки.