November 18, 2018 19:57

Месец: June 2018

Македонија

До 17 јули ќе биде познат македонскиот преговарачки тим со ЕУ

24info
 Последните неколку дена се историска пресвртница за евроатланските интеграции на Република Македонија, која од Европскиот совет доби прецизна временска рамка за почеток на преговорите –
Фудбал

Сампаоли: Аргентина ќе игра против Франција со „нож во забите“

24info
 Аргентинскиот селектор Хорхе Сампаоли, пред натпреварот од осминафиналето на Светското првенство 2018 против Франција, рече дека неговиот тим ќе биде под огромен психолошки притисок.
Македонија

Хан и Могерини: Вратите на ЕУ се отворени, сега е до вас да одите напред

24info
Патот напред е јасен. Тоj води кон вашето членство во Европската унија. За да го остварите тоа, сите политички сили ја делат одговорноста за одржување
Хроника

Претепано момче од Скопје се бори за живот

24info
Дваесетиедногодишно момче од Скопје се бори за живот откако вчера било физички нападнато од три непознати машки лица на автобуската постојка на булевар „Александар Македонски“.