November 18, 2018 19:56

Месец: April 2018

Хроника

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

24info
 Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена
Фудбал

Блажевски спаси бод за Вардар, Шкендија го декласира Пелистер

24info
Актуелниот шампион на Македонија Вардар во последните секунди се спаси од пораз против Шкупи, во натпревар од 27.коло, во домашниот шампионат. За разлика од Вардар,
Ракомет

Вардар го скрши отпорот на храбриот Загреб за нова СЕХА титула

24info
Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во СЕХА лигата, победувајќи го ППД Загреб со резултат 26:24 во денешното финале на фајнл-фор турнирот кој се играше