July 29, 2021 08:02
Балкан

20 нови случаи на коронавирус во Грција

Во Грција во последните 24 часа се регистрирани 20 нови случаи на коронавирус, соопшти Националната организација за јавно здравје во земјата.

Вкупниот број заразени во Грција е 3.088, од кои 692 се заразени во странство, јавува агенцијата АНА.Од вторникот нема смртни случаи од коронавирус, а вкупниот број на починати е 183.

Во Грција беше донесена одлука пред два дена да се зголеми бројот на тестови, откако бројот на нови случаи за еден ден беше 97. Една третина од овие случаи биле патници од странство.

KissAnime kissanime news: Attack on Titan Final Season (https://kissanimeonline.com/m/31z8) Episode 16

ANIMEFLIX black butler animeflix: Watch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3