July 26, 2021 03:15
Хроника

20-годишен прилепчанец спречен во обидот да пушти во промет фалсификувани евра

Дваесетгодишник од Прилеп се обидел во маркет да пушти во промет фалсификувана банкнота од 200 евра, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Акцијата се случила вчера во 13.50 часот на ул.„Дебарца“ во Прилеп, кога полициски службеници го лишиле од слобода А.Р.(20) од Прилеп затоа што претходно во маркет во нас. Тризла се обидел да пушти во промет фалсификувана банкнота од 200 евра.

При преглед кај него била пронајдена и одземена банкнотата.

По целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Beyblade Burst Episode 51

Watch anime online for free at 4Anime watch anime dub. Campione! (https://4anime.biz/m/DZk) Episode 13

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Unbreakable Machine-Doll (https://animeheaven.pro/m/6eA) Episode 12