October 26, 2021 13:07
Хроника

199 сообраќајни прекршоци во Скопје, 44 за брзо возење, 18 без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 199 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 44 санкции, 18 за возење без возачка дозвола, 3 за возење под дејство на алкохол, 10 за технички неисправни и нерегистрирани возила.
Изречени се четири мерки за неносење на сигурносен појас, 6 за минување на црвено светло, 5 за возач почетник, 11 за користењена мобилен телефон, 33 прекршоци што ги чинат пешаците, 50 за непрописно паркирање. Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.
Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Website https://animeflix.nl: Watch Chobits: Chibits - Sumomo and Kotoko Deliver animeflix Episode Full animeflix anime

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Watch Yu-Gi-Oh! GX (Dub) Episode 155

Website https://animeflv.uk: Watch Un-Go (Dub) animeflv Episode 11 english anime

Credly: https://www.credly.com/users/animefreakws

Deviantart: https://www.deviantart.com/animefreakws