January 26, 2021 23:25
Хроника

196 санкционирани возачи во Скопје, 27 за управување со брзина поголема од дозволената

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.01.) продолжи со акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 196 мерки, од кои 27 за управување со брзина поголема од дозволената, 20 мерки за возење без возачка дозвола, 10 за нерегистрирани и технички неисправни возила, 14 за користење на мобилен телефон, пет мерки за поминување на затворен семафор (црвено светло). Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Watch Death Note (Dub) Episode 3 at AnimeHeaven animeheaven bna

Death Note Episode 37 at AnimePlanet bleach dubbed anime planet