October 23, 2021 00:19
Хроника

184 сообраќајни прекршоци во Скопје, 39 за брзо возење, 27 без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 184 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 39 санкции, 27 за возење без возачка дозвола, шест за возење под дејство на алкохол, десет за технички неисправни и нерегистрирани возила.
Изречени се 9 мерки за користење мобилен телефон, 4 за некористење сигурносен појас, 8 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, 50 за непрописно паркирање.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

KissAnime: Tokyo Godfathers (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime boku no hero

Website https://animepahe.cc: Watch Yuugen Kaisha: Jiken File 00 - Hajimari wa Ayashiku mo Hanayaka ni (Dub) animepahe Episode Full anime to watch

4Anime: Ga-Rei-Zero anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime website

AnimeTV: Moeyo Ken anime episode 4 online free at https://animetv.cc good anime tv

Animeflixnl weebly: https://animeflixnl.weebly.com/

Hub docker: https://hub.docker.com/u/kissanimemx