June 23, 2021 07:44
Хроника

18 прекршување на забраната за движење, 441 санкции за неносење маска

18 прекршување на забраната за движење, 441 санкции за неносење маска
Од 23.00 часот (11.05.2021) до 05.00 часот (12.05.2021) констатирано е дека 18 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (11/12.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 441 прекршок.  Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

AnimeHeaven anime: The Misfit of Demon King Academy (https://animeheaven.pro/m/NpmK) Episode 13

ANIMEFLIX animeflix pokemon: Bleach Episode 366