October 22, 2021 08:51
Хроника

178 сообраќајни прекршоци во Скопје, 94 за брзо возење, 21 без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 178 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 94 санкции, 21 за возење без возачка дозвола, 12 за возење под дејство на алкохол, седум за технички неисправни и нерегистрирани возила.  Изречени се 6 мерки за користење мобилен телефон, 2 за минување на црвено светло, 4 за возач почетник, 17 за непрописно паркирање. Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://gogoanime.be: Watch The Snack World (TV) gogoanime Episode 19 death note gogoanime

Website https://animedao.nl: Watch Jian Wang 3: Xia Gan Yi Dan Shen Jianxin 2nd Season animedao Episode 3 animedao boku no hero

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Deviantart: https://www.deviantart.com/gogoanimebe

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/gogoanimebe