November 27, 2021 03:21
Хроника

173 санкционирани возачи на мотоцикли, седум одземени поради бучава

Во текот на вчерашниот ден (27.07.2021) спроведена е  зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 173 возачи. Од нив, 99 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, 38 возеле без возачка дозвола, седум мотоцикли се одземени поради истечена сообраќајна дозвола и предизвикување голема бучава, а санкционирани се и други прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

GoGoAnime: Astarotte's Toy anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime softonic

AnimeKisa: Golden Kamuy Season 3 (Dub) anime episode 12 online free at https://animekisa.in watch anime

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at AniWatch aniwatch.me

Animeflixnl tumblr: https://animeflixnl.tumblr.com/

Talkstats: http://www.talkstats.com/members/animefreakws.131229/#about