October 17, 2021 20:13
Хроника

171 сообраќаен прекршок во Скопје, казнети 48 возачи за брзо возење

Вчера Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 171 мерка, меѓу кои за возење над дозволената брзина 48 казни, 15 за возење без возачка дозвола, 25 за возење под дејство на алкохол, седум за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени биле и 9 мерки за користење мобилен телефон, 3 за минување на црвено светло, 13 за возач почетник, 31 за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат, информира МВР.

Rio: Rainbow Gate! Special (https://animeheaven.pro/m/z3no) Episode Full

WCOStream: Dokyuu Hentai HxEros: HxEros Report anime episode Full online free at https://wcostream.cc paw patrol wcostream

Website https://gogoanime.be: Watch .hack//Legend Of The Twilight gogoanime Episode 12 gogoanime twitter

Big Order (https://twistmoe.net/m/VJy) Episode Full

Mixcloud: https://www.mixcloud.com/gogoanimelol/

Google: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1DIUd3uwqJsW4WzTZ2yATwOqDGu3aToNH&usp=sharing