January 29, 2022 02:40
Хроника

17-годишник со „бмв“ излета од пат, шестмина повредени

Шест лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случила вчеравечер околу 1:15 часот. Како што било пријавено во полиција, на автопатот Скопје-Велес, во близина на надвозниот кај с.Ржаничино, патничко возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Л.Н., а управувано од неговиот 17-годишен син од с.Огњанци, скопско, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобиле сопатниците З.Ж.(19), М.Д.(19) и уште тројца малолетни сопатници, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Скопје.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

online anime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500

Mother of the Goddess’ Dormitory

online anime 4Anime One-Punch Man