September 25, 2021 06:12
Хроника

168 сообраќајни прекршоци во Скопје, 51 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 168 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 51 санкција, 11 за возење без возачка дозвола, четири прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, шест за технички неисправни и нерегистрирани возила.
Изречени се девет санкции за користење мобилен телефон, четири за возење под дејство на алкохол, 59 санкции за непрописно паркирање.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

AnimeFLV: Golgo 13: Queen Bee anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime online

Website https://animetv.cc: Watch Arei's Mirror ~ Way to the Virgin Space animetv Episode Full best anime tv shows

Watch One Room Episode 12

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

500px: https://500px.com/p/animeflixnl?view=photos

Stationfm ning: http://stationfm.ning.com/profile/animeflixnl