June 23, 2021 08:25
Хроника

163 сообраќајни прекршоци во Скопје, 53 санкционирани мотоциклисти

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 163 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 27 санкција, девет за возење без возачка дозвола, 53 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, четири за нерегистрирани возила.
Изречени се девет санкции за користење мобилен телефон, шест за некористење сигурносен појас, 37 санкции за непрописно паркирани возила.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

4Anime 4anime sign up: How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 5

AnimeTV darling in the franxx anime tv: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 2 (https://animetv.cc/m/wnAY/ep-2)