October 22, 2021 05:17
Хроника

161 сообраќаен прекршок во Скопје, 35 за брзо возење, 16 без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 161 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 35 санкции, 16 за возење без возачка дозвола, 5 за возење под дејство на алкохол, седум за технички неисправни и нерегистрирани возила.  Изречени се три мерки за неносење на сигурносен појас, четири за минување на црвено светло, 4 за возач почетник, 56 за непрописно паркирање.Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.
Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Website https://animepahe.cc: Watch To Heart Omake (Dub) animepahe Episode 6 watch anime online

ANIMEFLIX: Nichijou - My Ordinary Life (Dub) anime episode 26 online free at https://animeflix.nl animeflix kamisama kiss

AnimeKisa: City Hunter anime episode 51 online free at https://animekisa.in anime sites

AnimeHeaven: Persona 3 the Movie 3: Falling Down anime episode Full online free at https://animeheaven.pro dubbed anime

Myanimelist: https://myanimelist.net/profile/gogoanimelol

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCXEq4tHZYt8abhFACP225pQ