Хроника

161 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.01.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 161 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 22 санкции, 17 мерки за возење без возачка дозвола, 10 санкции за технички неисправни возила. Изречени се осум мерки за возач почетник, 13 санкции за зборување на мобилен телефон, четири мерки за некористење на сигурносен појас, четири санкции за минување на затворен сигнал црвено светло.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 7

dubbed anime AnimeHeaven Naruto (Dub)

anime heaven au AnimeHeaven DARLING in the FRANXX (Dub)

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

tải go88