August 18, 2019 21:47
Хроника

16-годишник претепан од четворица насилници

На 14.05.2019 година во 01.15 часот во СВР Скопје, А.Е.(44) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 01.10 часот на булеварот Кузман јосифовски Питу неговиот 16-годишен син бил нападнат од четири непознати лица.

Според пријавеното, неговиот син бил нападнат додека шетал со свој другар, кој успеал да побегне.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Нови вести

И авионите гаснеа во Пинтија, пожарникарите ноќва ќе дежураат

Igor

Ставен под контрола пожарот кај Пинтија, пријавен нов во Сопиште

Igor

Се запали бугарски камион во близина на Деве Баир

Igor