Хроника

16-годишник претепан од четворица насилници

На 14.05.2019 година во 01.15 часот во СВР Скопје, А.Е.(44) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 01.10 часот на булеварот Кузман јосифовски Питу неговиот 16-годишен син бил нападнат од четири непознати лица.

Според пријавеното, неговиот син бил нападнат додека шетал со свој другар, кој успеал да побегне.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Нови вести

„Нефа мебел“ затвори преку ноќ: Извисија стотици купувачи, платиле мебел кој не го добиле

Igor

Со запалка му ги горел стапалките на двегодишниот син, детето плачело од болки па го претепал до смрт

Igor

Момче од Зајас е загинатиот моторџија кај Другово

Igor