January 16, 2022 19:48
Uncategorized

158 санкционирани возачи во Скопје, 67 за брзо возење

 Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.11.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 158 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 67, 13 санкции за возење без возачка дозвола, пет мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, четири санкции за користење на мобилен телефон.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch subbed anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

JUJUTSU KAISEN Episode 23

watch animes Dragon Ball (Dub)

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 9

aniwatch app My Hero Academia Season 3 (Dub)