November 28, 2021 05:59
Uncategorized

154 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.10.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 154 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 65 санкции, девет за возење без возачка дозвола, 27 прекршоци што ги чинат пешаците, 29 мерки за непрописно паркирани возила.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Gintama - The Movie (Dub) Episode Full

4Anime: Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou Recap anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime hunter x hunter

Website https://gogoanime.be: Watch Maps gogoanime Episode 4 attack on titan gogoanime

AnimeTV: Meitantei Conan: Kieta Daiya wo Oe! Conan & Heiji VS Kid! anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv dragon ball