August 5, 2021 03:43
Хроника

152 сообраќајни прекршоци во Скопје, 12 санкционирани возачи на мотоцикли

 Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (09.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 152 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 16 санкции, 10 за возење без возачка дозвола, три за технички неисправни и нерегистрирани возила.
Изречени се пет санкции за користење мобилен телефон, 12 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, седум за некористење сигурносен појас, 87 санкции за непрописно паркирање.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Tabi Machi Late Show Episode 4

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Majestic Prince Episode 25 – Wings to the Future Episode Full

Watch anime online for free at 4Anime my hero academia heroes rising 4anime. Hanappe Bazooka (https://4anime.biz/m/zZ9p) Episode Full

KissAnime Hub: https://hub.docker.com/u/kissanimemx