June 23, 2021 08:15
Хроника

15 прекршување на забраната за движење, 449 санкции за неносење маска

Од 23.00 часот (10.05.2021) до 05.00 часот (11.05.2021) констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (10/11.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 449 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

WCOStream mickey and the roadster racers wcostream: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 91

AnimeFreak anime online: Naruto: Shippuden (Dub) (https://animefreak.ws/m/50Ay) Episode 500