June 24, 2021 21:09
Хроника

148 сообраќајни прекршоци во Скопје, 54 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 148 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 54 санкции, пет за возење без возачка дозвола, шест прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Изречени се девет санкции за користење мобилен телефон, седум за минување на затворен сигнал (црвено светло), 48 санкции за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

WCOStream watch cartoons online wcostream: The Daily Life of the Immortal King (https://wcostream.cc/m/2Aj0) Episode 15

AnimeDao haikyuu season 2 animedao: Watch So I'm a Spider, So What? Episode 12