April 20, 2021 17:48
Хроника

147 санкции за непрописно престигнување на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (01.03.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 147 возачи. Од нив, 61 на територијата на СВР Тетово, а 25 непрописно престигнувале на територијата на СВР Охрид.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

4Anime 4anime one piece: Watch TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 12

AnimeTV demon slayer anime tv: Fairy Tail (Dub) Episode 175