January 28, 2022 06:40
Хроника

144 санкционирани возачи во Скопје, 39 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (04.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 39 санкции, 19 мерки за возење под дејство на алкохол, 16 санкции за возење без возачка дозвола, седум за возач почетник, четири прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

anime online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Dragon Ball Z (Dub) Episode 287

free anime online ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

ANIMEFLIX High School DxD

animeflix Dragon Ball Super (Dub)

english dubbed anime My Hero Academia Season 3 (Dub)