October 22, 2021 08:27
Хроника

142 санкции за брзо возење во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (02.08.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 215 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 142 санкции, 23 за возење без возачка дозвола, 10 за возење под дејство на алкохол.

Изречени се шест мерки за некористење сигурносен појас, седум за прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

The Big First-Grader and the Small Second-Grader (https://twistmoe.net/m/Jgm5) Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeKisa: Warlords of Sigrdrifa anime episode 12 online free at https://animekisa.in watch anime free

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/gogoanimelol

Bit: http://bit.ly/animeflixnl