January 28, 2022 04:45
Македонија

Запечатени канцелариите на „Беса транс“

По вонредната инспекција, државниот инспекторат за транспорт ги напушти канцелариите на фирмата „Беса-Транс БТБ“ во Скопје, јави ТВ21. По извршените контроли, инспекторите го затворија објектот и поставија ленти на вратата. Додека трае истрагата, освен надлежните, никој нема да смее да го отвори објектот.

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, изјави попладнево дека автобусот на „Беса транс“, оваа година имал 113 влез-излез од земјава.

-Во 2021 година имал 113 влез-излез од државата. Тој е произведен во 2007 година, регистриран на 15 октомври оваа година (важност до 13.10.2022), а последниот технички преглед е направен на 5 октомври годинава и притоа не се регистрирани отстапки или укажувања за неисправност, соопшти Спасовски.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanimehub JUJUTSU KAISEN

watch anime free Kiss x Sis (TV)

watch anime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

english dubbed anime Attack on Titan

GoGoAnime Dragon Ball Super (Dub) Episode 123