April 11, 2021 12:47
Хроника

123 санкции за брзо возење на автопатот Гевгелија – Куманово

Во текот на вчерашниот ден (28.02.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената на автопатот Гевгелија – Куманово, при што санкционирани се 123 прекршоци. Од нив, 17 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а шест возила се движеле со брзина над 70 километри на час повеќе од дозволеното.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Watch The Testament of Sister New Devil (Dub) Episode 6 (https://gogoanime.be/m/RN1v/ep-6) at website https://gogoanime.be. See more food wars gogoanime

Watch Death Note Episode 5 at website https://animedao.nl boruto animedao