June 16, 2021 17:04
Хроника

122 сообраќајни прекршоци во Скопје, 51 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 122 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 51 санкција, осум за возење без возачка дозвола, три за технички неисправни во јавен превоз.

Изречени се пет санкции за некористење сигурносен појас, четири прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, 28 санкции за непрописно паркирани возила.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

AnimeDao free anime: Watch Your Lie in April Episode 21 (https://animedao.nl/m/BKP/ep-21)

AnimeFreak kiss anime freak: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 8