September 18, 2021 16:56
Хроника

121 санкции за непрописно престигнување на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (26.07.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 121 возач. Од нив, 36 на територијата на СВР Тетово, а 23 непрописно престигнувале на територијата на СВР Охрид.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

ANIMEFLIX: Lupin III: Elusiveness of the Fog anime episode Full online free at https://animeflix.nl attack on titan animeflix

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Openstreetmap: https://www.openstreetmap.org/user/gogoanimebe

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/animefreakws