October 18, 2021 21:40
Хроника

114 санкционирани возачи за непрописно престигнување

Во текот на вчерашниот ден (17.09.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 114 возачи. Од нив, 51 на територијата на СВР Тетово, а 20 непрописно престигнувале на територијата на СВР Штип.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Watch The Ocean Waves Episode Full

AnimeDao: Xixing Ji Zhi Jijie Pian anime episode 22 online free at https://animedao.nl haikyuu season 3 animedao

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Blast of Tempest Episode 24

Artmight: https://artmight.com/gallery/editimageuser/309304

Gogoanimebe xtgem: http://gogoanimebe.xtgem.com/