January 27, 2022 01:33
Uncategorized

111 сообраќајни прекршоци во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.11.2021) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 111 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 15, 10 санкции за возење повеќе од дозволената брзина, шест за технички неисправни и нерегистрирани возила, четири за возење под дејство на алкохол, 15 прекршоци што ги чинат пешаците.
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

anime websites. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

online anime Fairy Tail (Dub)

GoGoAnime DARLING in the FRANXX (Dub)

gogoanimeio Attack on Titan Season 2 (Dub)

watch animes Tokyo Revengers

stream anime online Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai