November 19, 2019 09:44
Магазин

11 работи поради кои жените изгледаат постаро од годините

Како што одредени трендови, бои и модели на облека може да ви ги сокријат годините, така има и работи кои непотребно и предвреме ве стареат.

Па, следен пат кога ќе одбирате што да облечете или купите, имајте на ум дека овие работи ве прават да изгледате постаро од годините:

1. Вратот и деколтето нека ви бидат секогаш пристојно отворени.

11-raboti-poradi-koi-zenite-izgledaat-postaro-od-godinite-01.jpg

2. Избегнувајте здолништа со должина до глуждовите.

11-raboti-poradi-koi-zenite-izgledaat-postaro-od-godinite-02.jpg

3. Џемперчињата на закопчување оставете ги за по дома.

11-raboti-poradi-koi-zenite-izgledaat-postaro-od-godinite-03.jpg

4. Избегнувајте марами, освен ако не е студено.

11-raboti-poradi-koi-zenite-izgledaat-postaro-od-godinite-04.jpg

5. Црните и сивите тонови исто така ве прават повозрасни.

11-raboti-poradi-koi-zenite-izgledaat-postaro-od-godinite-05.jpg

6. Одбирајте помеки тонови и понежна шминка.

11-raboti-poradi-koi-zenite-izgledaat-postaro-od-godinite-06.jpg

7. Кажаете ѝ „не“ на прешироката облека.

11-raboti-poradi-koi-zenite-izgledaat-postaro-od-godinite-07.jpg

8. Ако можете, избегнувајте да носите очила.

11-raboti-poradi-koi-zenite-izgledaat-postaro-od-godinite-08.jpg

9. Држете се на страна од ситни, цветни принтови.

11-raboti-poradi-koi-zenite-izgledaat-postaro-od-godinite-09.jpg

10. Не ја шишајте косата прекратко.

11-raboti-poradi-koi-zenite-izgledaat-postaro-od-godinite-10.jpg

11. Лажниот тен ви е непријател.

11-raboti-poradi-koi-zenite-izgledaat-postaro-od-godinite-11.jpg

Нови вести

Бени Шаќири не стана директор на МКЦ: На следниот конкурс повторно ќе си конкурирам!

Filip

Југo на списокот со најлоши имиња на бебиња во Велика Британија за 2019 година

zane

Најновата генерација на IQOS  уредот претставен на  спектакуларна забава

Igor