January 16, 2022 19:29
Uncategorized

107 санкции за брзо возење на автопат Велес – Скопје – Куманово

Денеска (21.11.2021) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Велес – Скопје – Куманово за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 107 возачи. Од нив, 21 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.  

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

 

watch anime dub. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime website SK8 the Infinity

AniWatch Dragon Ball (Dub) Episode 145

online anime AniWatch My Hero Academia Season 2 (Dub)

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

stream anime online Attack on Titan Final Season