Uncategorized

101 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.01.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 101 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 22 санкции, 11 мерки за возење без возачка дозвола, девет санкции за возење под дејство на алкохол. Изречени се пет мерки за користење мобилен телефон, седум санкции за некористење сигурносен појас, четири мерки за нерегистрирани возила, три за возач почетник.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

anime websites. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch subbed anime Boruto: Naruto Next Generations

AniWatch My Hero Academia Season 5 (Dub)

anime to watch My Hero Academia Season 5 (Dub)

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 24

My Hero Academia Season 5