November 27, 2021 02:48
Магазин Македонија

(Фото галерија) „Нема правда има Бубамара“

Вечерва во салата А1 под мотото „Нема правда има Бубамара“ се одржа 23-тото издание на долгоочекуваната манифестација Златна Бубамара на популарноста.

Сашко Коцев повторно беше задолжен за хумор, па испеа и песна за Рекет.

Свое шоу имаше актерот Раде Шербеџија кој настапи заедно со Влатко Стефановски.

Преполната сала со стоечки пет минутни овации и аплауз ги дочека на сцената екипата од „Медена земја“-Атиџе Муратова, Љутвие со дел од децата како и режисерката Тамара Котевска и Фејми Даут.

Тамара Тодевска годинава се закити не со една, туку со две Бубамари, една за хит на годината и една за пејачка на годината. Во говорот кој Тамара го одржа не го заборави случувањето кога изостави дел од македонската химна, поточно на прославата на Дeнот на нeзaвиcностa на САД во дворот на американската амбасадата во Скопје. Вечерва за сето тоа јавно се извини и бескрајно му се заблагодари на својот сопруг.

 

 

Фото: Слободан Ѓуриќ

Поврзани вести

„Алтернатива“ одлучи да ѝ даде шанса на Владата

admin

Македонија против Италија ќе се бори за мундијалска виза

Dragan Nikolovski

Починаа 19 лица, 434 нови случаи на Ковид-19

Igor

Animepahe: Riki-Oh: The Wall of Hell anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime stream

AniWatch: Darker than Black anime episode 25 online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://gogoanime.be: Watch Bonjour♪Sweet Love Patisserie gogoanime Episode 24 your name gogoanime

Ko-fi: https://ko-fi.com/gogoanimelol

Openlibrary: https://openlibrary.org/people/animeflixnl