December 9, 2022 13:38
Хроника

Уапсен 18-годишeн навивач на Тетекс кој влезе на терен и удри фудбалер на Саса

Осумнаесетгодишно момче од Тетово е приведено во полициска станица поради тоа што за време на фудбалски натпревар влезе на фудбалскиот терен и нападна фудбалер на гостинската екипа. Тој по нападот избегал од стадионот, а е приведен подоцна.

Инцидентот се случи пред самиот крај на второлигашкиот фудбалски дуел Тетекс-Каменица Саса што се играше на игралиштето на Агенцијата за млади и спорт.

-Полициски службеници на СВР Тетово денеска (1 октомври) во 17 часот и 25 минути, го лишиле од слобода Н.А.(18) од Тетово, кој ја прескокнал оградата од главната трибина и физички го нападнал гостинскиот фудбалер Б.С.(38).од Пробиштип. Тој е задржан во Полициската станица Тетово, информира СВР Тетово.

По целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.