August 20, 2022 02:25
Балкан

Се урна спортски авион на Брач

Спортски авион „Цесна“ утрово се урна на островот Брач, oбјави Слободна Далмација.   На терен се екипите на брза помош, пожарникари и полицајци.

Според првичните информации, преживеани се  тројцата патници, кои и самите побарале помош праќајќи пораки, откако изгубиле контрола врз авионот.