Хроника

Приведен малолетник, ограбил аптека

На 27.01.2022 во 20.25 часот, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје, затоа што околу 19.30 часот, со употреба на сила, одзел пари од аптека на бул.„Кузман Јосифовски Питу”.

Кај него биле пронајдени парите и биле вратени на сопственикот. Во службен разговор во полициска станица, во присуство на претставник од Центар за социјални работи, тој го признал делото. За случајот бил запознаен Јавен обвинител, а по негово целосно документирање против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

watch animes. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Tokyo Revengers Episode 24

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 8

Record of Ragnarok Episode 7

4Anime One-Punch Man

Attack on Titan (Dub) Episode 20