January 24, 2022 20:03
Магазин

Џ.К. Роулинг тврди дека некој ја објавил нејзината адреса на Твитер

Џ.К. Роулинг тврди дека три лица ја споделиле нејзината адреса на интернет.

Авторката на „Хари Потер“ го обвини триото за „доксинг“ – јавно откривање на приватни лични информации, откако минатата недела откри дека адресата на нејзиното семејство била објавена на социјалните мрежи.

Но, писателката вели дека не е заплашена од таквиот потег бидејќи таа добивала толку многу смртни закани што би можела да ја „наполни куќата со нив“.

Во серија твитови, Роулинг – која претходно беше критикувана од некои во транс заедницата откако ги вознемири со фразата „луѓе кои имаат менструација“ – напиша: „Минатиот петок, адресата на моето семејство беше објавена на Твитер од тројца актери активисти кои се фотографираа себеси пред нашата куќа, и внимателно се позиционираа за да бидат сигурни дека нашата адреса е видлива.“

„Сакам да им изразам огромна благодарност на сите што ја пријавија фотографијата на Twitter Support. Вашата добрина и пристојност направија разлика кај моето семејство и кај мене. Исто така, би сакала да се заблагодарам на Police Scotland за нивната поддршка и помош во овој случај.“

„Ги замолувам луѓето кои ја ретвитнаа фотографијата со адресата што и понатаму е видлива, дури и ако го направиле тоа во знак на осуда на постапката на овие луѓе, да ја избришат.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Naruto (Dub) Episode 211

ani watch Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

ani watch app Pokémon Journeys: The Series

dubbed anime AniWatch Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

Tokyo Revengers Episode 20