January 27, 2022 05:47
Магазин

Џорџ Клуни по консултација со сопругата одбил да сними реклама за 35 милиони долари!

Познатиот актер, Џорџ Клуни изјави дека му биле понудени 35 милиони долари за еден работен ден да снима реклама, но ги одбил откако заклучил дека не вредат ! Оскаровецот и продуцент ја раскажа анегдотата откако еден новинар го праша за време на интервјуто за „Гардијан“ дали некогаш мислел дека има доволно пари.

– Ми беа понудени 35 милиони долари за еднодневна работа на снимање на реклама за авиокомпанија, изјави тој, додавајќи дека се консултирал со Амал, неговата сопруга, и тие одлучиле дека не вреди. Авиокомпанијата е поврзана со, вели тој, „емја која, иако сојузник, понекогаш е сомнителна.

Покрај неговата повеќедецениска кариера во Холивуд, Клуни има и големо деловно портфолио, заработувајќи над 40 милиони долари за својата рекламна работа со една швајцарска компанија. Неговата компанија за текила, Casamigos, беше продадена пред четири години за 1 милијарда долари.

Клуни коментираше и зошто повеќе не глуми толку често како порано.

-Едноставно нема толку многу добри улоги, и не морам да глумам. Со сопругата го направивме овој разговор кога наполнив 60 години ова лето. Реков уште можам да дадам многу и двајцата го сакаме тоа што го работиме. Но, мораме да се погрижиме да не станеме глупави. Значи, дел од тоа е само да се осигураме дека ги живееме нашите животи, вели актерот.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Bleach (Dub)

4anime tv Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

4Anime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Tokyo Revengers

4Anime Tokyo Revengers Episode 20