October 22, 2021 09:48
Спорт

Џордан: Се радувам дека нема да треба повеќе да играм против играчи какви што има Лејкерс

Новиот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс,  Деандре Џордан е задоволен поради тоа што ќе игра со играчи како Леброн Џејмс, Ентони Дејвис и Расел Вестбрук.

– Може да поминете многу време во НБА-лигата и да постигнете нешто, но сепак е убаво кога суперѕвездите ќе ви бидат соиграчи и се среќни да ве видат на списокот во тимот. Да, јас сум многу радосен за овој трансфер. Прекрасно е да се игра со такви квалификувани играчи кои долго време се во лигата и постигнаа големи победи во кариерата. Мило ми е што сум дел од овој тим и фактот дека повеќе не треба да се бранам од сите овие момци. Многу сум возбуден, изјави Џордан.

Тој во Лос Анџелес лејкерс дојде од Бруклин нетс. Претходно играше и за Њујорк, никс, Далас маверикс и Лос Анџелес клиперс.

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

AniWatch: Hakuoki ~Demon of the Fleeting Blossom~ (Dub) anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro aniwatch me

AnimeBee: The Way of the Househusband anime episode 5 online free at https://animebee.to animebee

4Anime: Panzer Dragoon anime episode Full online free at https://4anime.biz haikyuu season 4 4anime

Pbase: https://pbase.com/gogoanimebe/profile

Linktr: https://linktr.ee/animeflixnl