Магазин

Џон Батист ја предводи трката за „Греми“

Објавени се номинациите за „Греми“, кои ќе се доделуваат следната година, а трката за овие престижни музички награди ја предводи Џон Батист со 11 номинации, додека Џастин Бибер, Доџ Кат и Х.Е.Р. имаат по осум. Веднаш зад нив се Били Ајлиш и Оливија Родриго со 7 номинации.

Најважните категории (албум на годината, видео на годината, песна на годината и најдобар дебитант) се проширени и имаат 10 наместо досегашните 8 места за номинации.

Многу уметници од различни жанрови – вклучувајќи алтернатива, кантри, рап, поп, рок… – се борат за признанието дебитант на годината.

Батист и Џастин Бибер ќе се натпреваруваат за главната награда – албум на годината – заедно со тинејџерската сензација Оливија Родриго, Били Ајлиш, аренби уметникот Доја Кат, пејачката-текстописец HER, раперот Канје Вест, соработката на ветеранот Бенет со Лејди Гага, Тејлор Свифт и раперот Лил Нас икс.

Греми-наградите, највисоките признанија во музичката индустрија, ќе бидат доделени на церемонија во Лос Анџелес на 31 јануари.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime stream JUJUTSU KAISEN (Dub)

DARLING in the FRANXX (Dub)

anime freak tv Pokémon Journeys: The Series

watch anime dub The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

BANANA FISH