Магазин

Џон Батист со најмногу „Греми” номинации

Објавена е листата номинирани за наградите „Греми” за американската музичка индустрија. Најголем број номинации освои Џон Батист – вкупно 11, а меѓу нив се оние за песна на годината („Freedom“) и најдобар албум („We are“). По него, следат Џастин Бибер, Доџа Кат и „Х.Е.Р.” со по осум номинации. Били Ајлиш и Оливија Родриго добија по седум номинации.

За најдобра песна, номинирани се и: „I Still Have Faith In You” („АББА”), „I Get A Kick Out Of You” (Тони Бенет и Лејди Гага), „Peaches” (Џастин Бибер, Даниел Кајзар и Гивеон), „Right On Time” (Бренди Карли), „Kiss Me More” (Доџа Кет и СЗА), „Happier Than Ever” (Били Ајлиш), „Montero” (Лил Нас Екс), „drivers license” (Оливија Родриго) и „Leave The Door Open” („Силк соник”).

На годинешното доделување на наградите доминираа Тејлор Свифт и Били Ајлиш, а Бијонсе стана најнаградуваната изведувачка во историјата на овие американски награди. Наредната свеченост е закажана за 31 јануари 2022 година, а ќе се одржи во Лос Анџелес. Тоа ќе биде 64-то доделување.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime WONDER EGG PRIORITY Episode 4

english dubbed anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

watch anime online 4Anime Hunter x Hunter (2011)

4Anime Bleach (Dub) Episode 365

4Anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub) Episode 4

tải go88