February 27, 2021 04:22
Свет

Џонсон: Ќe вакцинираме 24 часа, 7 дена во неделата

Британскиот премиер Борис Џонсон објави дека владата ќе почне програма за вакцинација што е можно поскоро, што ќе се одвива 24 часа на ден, седум дена во неделата.

Тој истакна дека постои и проблем со ограничени дози вакцини против коронавирус, пренесува „Ројтерс“.

„Одиме на програмата 24/7 што е можно поскоро“, рече тој во парламентот.

Тој рече дека построгите рестриктивни мерки донесени минатата недела почнуваат да даваат резултати во некои делови на земјата, но додаде дека сè уште е рано да се процени.

Watch Rent-a-Girlfriend Episode 11 at website https://gogoanime.be gogoanime haikyuu

Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Preview (https://animeplanet.cc/m/pyA1/ep-1) at AnimePlanet my hero academia 3 anime planet