Свет

Џонсон се закани со општи избори и повлекување на законот за Брегзит

Британскиот премиер Борис Џонсон ќе го повлече законот за Брегзит и ќе свика општи избори, доколку пратениците во парламентот се откажат од планираниот распоред за расправа, во рамки на која законот треба да биде изгласан.

Ова за Би-Би-Си го изјави извор од британската Влада, наведувајќи дека „владата не сака да губи време со овој парламент”.

Законот за Брегзит беше објавен вчеравечер и во британскиот Парламент во тек е расправа по него.

Би-Би-Си наведува дека гласањето за законот треба да почне околу 19 часот по локално време.

gogoanimeio. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime So I'm a Spider, So What? Episode 19

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 3

SK8 the Infinity (Dub) Episode 6

Naruto Episode 214

goanime pe DARLING in the FRANXX

tải go88