October 17, 2019 08:49
Свет

Џонсон: И натаму сум внимателен оптимист во врска со Брегзит

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави денеска дека и натаму е внимателен оптимист во врска со договорот за Брегзит.

– Исто така, преговаравме со нашите пријатели и партнери во ЕУ за Брегзит и знаете дека сум и натаму внимателен, внимателен оптимист, рече Џонсон во видео снимка објавена на Твитер.

Нови вести

Курдите ги замрзнуваат сите активности против Исламска држава

Igor

Најмалку 35 загинати во автобуска несреќа во Саудиска Арабија

Igor

Нови судири меѓу полицијата и демонстрантите во Барселона

Igor